NASI MISTRZOWIE ŚWIATA W WARCABACH ZAPROSZENI DO POZNANIA

W sierpniu tego roku odbyły się Mistrzostwa Świata w Warcabach w Bułgarii, na których troje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance reprezentowało Polskę. Karolina Witek wywalczyła wówczas mistrzostwo, a Anna Domke oraz Łukasz Paliński zostali wicemistrzami świata. Drużynowo nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce, a tym samym zdobyła tytuł Mistrzów Świata.
     Nasza reprezentacja w Mistrzostwach Świata w Warcabach w Bułgarii oraz jej trenerzy zostali zaproszeni na uroczyste spotkanie z panią Marzeną Wodzińską – członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Miało ono miejsce 10 listopada 2016r. w Poznaniu. Na spotkaniu obecna była również Pani Dorota Kinal – Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki UMWW i kadra kierownicza tego Departamentu. Uroczystość miała wyjątkowo podniosły charakter. Zawodnicy oraz trenerzy otrzymali gratulacje i cenne nagrody.
    W imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły na ręce Pani Marzeny Wodzińskiej podziękowania za piękną uroczystość i docenienie osiągnięć młodych zawodników złożyła Pani Dyrektor Anna Kubiak, a uczniowie wręczyli piękne kompozycje kwiatowe.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI ŚWIATA W WARCABACH

Kuźnia talentów sportowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance.

Takiego sukcesu jeszcze nie było! Reprezentacja Polski w Mistrzostwach Świata w Warcabach w Bułgarii to uczniowie naszej szkoły. W pięknym stylu zostają mistrzami świata drużynowo i indywidualnie. Wiadomość ta lotem błyskawicy obiegła nasz region.

Z Mistrzostw Świata w Warcabach w Bułgarii wrócili do Polski jako... mistrzowie świata.
      Troje zawodników Nadnoteckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni Razem” reprezentowało Polskę na Mistrzostwach Świata w Warcabach w Bułgarii, odbywających się od 21 sierpnia do 2 września 2016r.
Wszyscy są uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Łukasz Paliński to uczeń klasy IIIb ZSZ w zawodzie cukiernik, zdobywca złotego medalu w Mistrzostwach Polski w Warcabach w Miłakowie oraz Pucharu Starosty Ostródzkiego z nadrukiem „Dla Najlepszego Zawodnika Mistrzostw Polski”, Karolina Witek - uczennica klasy IIb w zawodzie cukiernik i Anna Domke - uczennica klasy IIa w zawodzie ogrodnik.

W mistrzostwach wystartowali jako jedna z ekip z 16 państw, m.in. z Francji, Niemiec, Turcji, Ukrainy, Izraela. Nasi zawodnicy rozegrali osiem partii. Każda z nich składała się z dwóch rund trwających po 120 minut. Grali systemem brazylijskim.
Startowali w grupie Spesh – Olimpik. Cała trójka stanęła na podium. Karolina Witek –zdobyła złoty, a Anna Domke srebrny medal wśród dziewcząt. Wśród chłopców Łukasz Paliński wywalczył srebro, mając jedynie 3 punkty mniej od zwycięzcy w jego grupie. Drużynowo reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce, za które otrzymała złote medale i puchar Championship for Disabled Kranievo 2016. I jako tegoroczni zwycięzcy, została zaproszona przez organizatorów mistrzostw do udziału w następnym roku.
Reprezentowanie Polski na szczeblu światowym to wielki sukces. A już wyjątkowo rzadki, indywidualne i drużynowe zwycięstwa. Tym większe uznanie i podziw należą się zawodnikom.

Dzień Sportu

W dniu 01 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance odbył się, jak co roku, Dzień Sportu. W tym dniu uczniowie wszystkich klas rywalizowali indywidualnie i grupowo o różnorakie słodkości, dyplomy, a co najważniejsze o puchar i tytuł "najlepszej pod względem sportu klasy roku".
   W pierwszej części tego dnia uczniowie indywidualnie wykonywali zadania o różnym stopniu trudności, zdobywając tym samym punkty dla klasy. Do pokonania były tory przeszkód z dość nietypowymi przyborami, które w ścisły sposób wiązały się z zawodami nauczanymi w szkole. Były to:

1. Bieg z jajkiem (cukiernik)
  2. Przasadzanie kwiatków (ogrodnik)
  3. Naprawa auta (mechanik ....)
  4. Marsz z wypełnioną tacą (pracownik pomocniczy obsługi hotelowej).

Po wykonaniu wszystkich czterech zadań sędziowie zabrali się do podliczania punktów, a młodzież przeszła na salę gimnastyczną, gdzie rozegrany został turniej piłki koszykowej. Końcowa punktacja pozwoliła uklasyfikować wszystkie klasy i tak kolejno:
     klasa IIb zajęła IV miejsce
     klasa Ib zajęła III miejsce
     klasa IIa zajęła II miejsce
   klasa Ia zajęła I miejsce, uzyskując tytuł "najbardziej sportowej klasy".

Po burzliwych debatach sędziowie wybrali dodatkowo najlepszych sportowców z okazji Dnia Sportu: kategorii dziewcząt - Anna Domke, a w kategorii chłopców - Dawid Rzeszot. Uczniowie otrzymali drobne upominki i słodycze, ufundowane przez prywatnych sponsorów.
   Dyrekcji, organizatorom, sędziom, sponsorom i uczestnikom należą się serdeczne podziękowania.
Do usłyszenie w przyszłym roku!

Katarzyna Hajducka

Mistrzostwa Wielkopolski w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców

Dnia 24marca 2015r..w Ostrowie Wielkopolskim, odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła reprezentowała cały okręg pilski, Dziewczęta zdobyły brązowy medal i piękny puchar za zajęcie  III miejsca, Wygrały z drużyną dziewcząt z Ostrowa Wlkp., a przegrały z reprezentacją Wschowy. Dziewczęta grały bardzo walecznie i ambitnie, Spokój Ani Domke, rozwaga i waleczność o każdą piłkę Karoliny Witek oraz ogromna koncentracja całej drużyny dały tak piękny wynik. Gratulujemy! Natomiast drużyna chłopców miała bardzo trudne zadanie ponieważ „na pierwszy ogień” trafiła na drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego, ubiegłorocznych Mistrzów Wielkopolski. Ogromna mobilizacja zespołu, wspaniała współpraca całej drużyny  i piękna gra Łukasza Palińskiego oraz Dawida Żeszota  spowodowała, że przegrali tylko jednym punktem. Natomiast drugi mecz. z reprezentacją Leszna, zagrali koncertowo i wygrali z dużą przewagą, Zaowocowało to zdobyciem brązowego medalu Mistrzostw Wielkopolski,  Objawieniem całego turnieju był Łukasz Paliński, który zdobył Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju, przyznany jednogłośnie przez trenerów, sędziów i organizatorów. Uznano go za najlepiej rozgrywającego zawodnika i powołano do reprezentowania Wielkopolski w kadrze Polski w piłce koszykowej, GRATULUJEMY!

Łukasz Paliński

- reprezentant Okręgu Pilskiego w tenisie stołowym i warcabach

- reprezentant Wielkopolski w Kadrze Polski w piłce koszykowej

- reprezentant szkoły w piłce nożnej i w lekkoatletyce

Sukcesy naszych tenisistów.

Wielkim sukcesem naszych uczniów zakończyły się XVII Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego "Sprawni razem" w Tenisie Stołowym. W zawodach, które odbyły się 11 marca w Gnieźnie uczniowie naszej szkoły: Anna Domke w kategorii dziewcząt powyżej 16 lat i Łukasz Paliński w kategorii chłopców powyżej 16 lat zajęli I miejsca.