AUDIBOOKI „Irlandczyk” ORAZ „Dziewczynka, która chodziła we śnie”

Dzień dobry 😊

W tym tygodniu mam dla Was dwie propozycje audiobooków do wysłuchania pt.: „Irlandczyk” Charles’a Brandta oraz „Dziewczynka, która chodziła we śnie”.

Życzę dużo zdrowia,  miłego odbioru i udanego weekendu.

Pozdrawiam 😊

Edyta Stanisławek

  1. Charles Brandt „Irlandczyk” | audiobook

Link do słuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=zj76dy3x9kQ

„Irlandczyk” to epicka saga o zorganizowanej przestępczości w powojennej Ameryce widziana oczami Franka Sheerana, weterana II wojny światowej, specjalisty od szemranych interesów i zabójcy na zlecenie, który pracował dla mafijnego bossa Russella Bufalino. Książka stała się podstawą filmu w reżyserii laureata Oscara, Martina Scorsese:

Obejmująca kilkadziesiąt lat opowieść Sheerana wyjaśnia jedną z największych nierozwiązanych wcześniej zagadek w dziejach Ameryki – historię zniknięcia przywódcy związkowego Jimmy’ego Hoffy. Jest to także podróż po korytarzach zorganizowanej przestępczości. Odsłania jej mechanizmy, walkę o wpływy, animozje i powiązania z amerykańską polityką. W hierarchii półświatka Sheeran wspiął się tak wysoko, że w ramach wytoczonego procesu przeciwko Komisji Syndykatu Cosa Nostry, rząd Stanów Zjednoczonych wymienił go jako jedną z zaledwie dwóch osób pochodzenia innego niż włoskie wśród najważniejszych członków i współpracowników mafii. Obok Sheerana na liście znajdowały się takie „sławy”, jak Anthony „Tony Pro” Provenzano i Anthony „Gruby Tony” Salerno.

2.    DZIEWCZYNKA, KTÓRA CHODZIŁA WE ŚNIE – (audiobook)

 

Link do słuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=shpLfMy83Rk

Była sobie raz dziewczynka, która chodziła we śnie. To się zdarza i dzieci najczęściej z tego wyrastają. Z tym chodzeniem we śnie jest trochę zamieszania. Oto wstaje sobie młody człowiek i krąży w piżamce po mieszkaniu w środku nocy. Śpi, chociaż chodzi i oczy ma otwarte. Mruczy coś pod nosem i wreszcie niechcący budzi rodziców. Z Adelką było zupełnie inaczej. Chodziła wprawdzie we śnie, ale rano wszystko pamiętała. Co więcej, chętnie opowiadała rodzicom, wprawiając ich w niemałe zakłopotanie, jak daleko zawędrowała. A docierała do, naprawdę odległych miejsc. Adelka zwiedzała zakątki, do których nie dociera się, tak po prostu, na piechotę. Posłuchajcie bajki o przygodach dziewczynki, która miała niezwykły dar.

Lektor: Mateusz Lisiecki