AUDIBOOKI „DŻUMA” ORAZ „DZIKA”

Dzień dobry 😊

W tym tygodniu mam dla Was dwie propozycje audiobooków do wysłuchania pt.: „Dżuma” Alberta Camusa oraz „Dzika” Małgorzaty Karoliny Piekarskiej.

Życzę dużo zdrowia,  miłego odbioru i udanego weekendu.

Pozdrawiam 😊

Edyta Stanisławek

  1. „DŻUMA” – AUDIOBOOK  – Albert Camus

 

 

Audiobook Dżuma to powieść, która w obecnych czasach pandemi koronawirusa jest wręcz obowiązkową lekturą dla każdego.

Powieść ta, która jest obowiązkową lekturą w szkole średniej (w liceum i technikum) jest ponadczasowa i w dobie pandemii koronawirusa budzi wiele emocji.

Jedna z najbardziej cenionych powieści XX wieku to nie tylko szkic miasta w czasie wielkiego zagrożenia, to przede wszystkim studium postaci stojących w obliczu Zła. Dżuma, która niezauważalnie wkrada się w bramy Oranu zmienia dotychczasowy porządek rzeczy. Strach, cierpienie, odizolowanie, nieustanna walka z chorobą ukazuje bohaterstwo i determinację niektórych, ale i nikczemność, przebiegłość innych. Paraboliczna kronika odarta ze zbędnego patosu, będąca manifestem humanizmu to ponadczasowa historia ludzkiej solidarności i moralności.

  1. Małgorzata Karolina Piekarska „Dzika” – audiobook

Link do słuchania:

https://www.youtube.com/watch?v=X3hM8LB2LSo

Wciągająca zagadka kryminalna, świetny humor i trafne refleksje o tolerancji.

 „Dzika” to zabawna powieść przygodowo-detektywistyczna, która opowiada o niełatwej nastoletniej miłości i prawdziwej przyjaźni, tolerancji, a także zagrożonej dzikiej przyrodzie… Główni bohaterowie – uczniowie gimnazjum – Rafał i Alicja, krzyżują szyki pewnej międzynarodowej szajce. A wszystko za sprawą pewnego Śpiocha…