AUDIOBOOKI CZ. VI

W tym tygodniu  mam dla wszystkich uczniów dwie propozycje fragmentów audiobooków do posłuchania. Wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia 🙂
Edyta Stanisławek

 

  1. „Osobliwy dom pani Peregrine” | audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=5IO_2AEOJTg

Wywołująca dreszcz emocji i grozy opowieść o domu sierot na tajemniczej wyspie, zamieszkiwanym niegdyś przez równie tajemnicze dzieci… Czyta Krzysztof Banaszyk. Całość: http://audioteka.com/pl/audiobook/oso… Szesnastoletni Jakub, którego dziadek był jednym z nich, przyjeżdża na wyspę, żeby za wszelką cenę odkryć przeszłość dziwnego, zniszczonego domu i jego małych mieszkańców. Wcześniej życie Jakuba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardziej mu imponował, to on opowiadał mu najlepsze historie na dobranoc o pogodnym sierocińcu na walijskiej wysepce, ukrytym przed złem, wojną i potworami… Aż pewnego dnia dziadek zmarł w niejasnych okolicznościach. I wtedy wszystko się zaczęło… Czy Jakub zmierzy się z potworami ze swoich snów? Czy osobliwe dzieci ze starych fotografii pokazywanych przez dziadka naprawdę istniały? Co jest bajką, a co prawdą? Co jest faktem, a co urojeniem? „Osobliwy dom pani Peregrine” to trzymająca w napięciu książka nie tylko dla młodzieży. Jej rdzeń stanowią niezwykłe, dziwne fotografie (dołączone do audiobooka!), od których trudno oderwać wzrok, choć sprawiają, że ciarki chodzą po plecach i zasnąć jakoś trudniej. Całości dopełniają niesamowite zwroty akcji, klimat grozy i postacie… cokolwiek osobliwe. Może ta książka jest dziwaczna, może jest ekscentryczna, ale uważaj! — pochłonie Cię bez reszty.

2. „Czerwona królowa” | audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=8ig-9-x2vLk

„Czerwona królowa” wreszcie w Audiotece! Dystopijny świat, w którym miejsce w społeczeństwie wyznacza kolor krwi, i Mare Barrow, czerwonokrwista nastolatka u progu dorosłości odkrywająca w sobie nieprzeciętną siłę, spotykaną tylko u elity o krwi srebrnej… Cały audiobook: http://audioteka.pl/fb/premiera_czerw… Czyta Weronika Nockowska. Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka. – Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?