AUDIOBOOKI CZ. V

W tym tygodniu  mam dla wszystkich uczniów dwie propozycje fragmentów audiobooków do posłuchania. Wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia 🙂

Edyta Stanisławek

Wielkie kłamstewka | audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=TzJOsS5twIM

„Wielkie kłamstewka” Liane Moriarty czyta Magdalena Popławska.

Posłuchajcie: Cały audiobook: http://fn.audioteka.com/yt/go/wielkie…

Zbrodnia? Nieszczęśliwy wypadek? A może zwyczajny wybryk? Wiadomo tylko, że ktoś nie żyje. Trzy kobiety – nieśmiała, skryta i przebojowa spotykają się któregoś dnia, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Nie wiedzą, że pozornie drobna zmiana przewróci ich życie do góry nogami, a sielska rzeczywistość na przedmieściach Sydney to jedynie pozory. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o byłych mężach i drugich żonach, matkach i córkach oraz burzach w szklance wody, a także niebezpiecznych kłamstwach, w których trwamy, by doczekać jutra. Żyjemy, żeby kłamać, czy kłamiemy, żeby żyć? Oto jest pytanie.

Byłam służącą w arabskich pałacach. Laila Shukri. Audiobook 

https://www.youtube.com/watch?v=hUw7AI_VUyE

Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby opowiedzieć ją światu. Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musi nauczyć się służyć tak, żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkrywa, że jest od nich całkowicie zależna. Oni decydują o jej prawie do wolności, prawie do jedzenia, prawie do życia. Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą można płacić za namiastkę normalnego życia? Odległy świat, odrębna mentalność i obyczaje. To wszystko szokuje Europejczyków. Czyta Ewa Abart