AUDIOBOOKI CZ. III

 

 

Audiobooki cz.3

W tym tygodniu na długi weekend mam dla wszystkich uczniów trzy propozycje audiobooków do posłuchania. Wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam serdecznie 🙂
Edyta Stanisławek

1. „Poszukiwana” | audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=zdxAU-g2TCs

Dziewczyna, która powiedziała śmierci NIE. „Poszukiwana” to błyskotliwie poprowadzona, porywająca opowieść o fascynującej bohaterce wplątanej w zawiłą, misternie utkaną historię naszpikowaną zwrotami akcji.

Dean Koontz „Poszukiwana” | Czyta: Ewa Abart

Pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Jedna z najlepszych książek roku według portalu Bookpage.

Lektura obowiązkowa dla miłośników mrocznych kryminałów psychologicznych, jak również dla wielbicieli współczesnej literatury z elementami grozy i niesamowitości. Bibi Blair jest energiczną, wesołą i dzielną młodą kobietą… Tyle, że właśnie dowiedziała się od lekarza, iż został jej rok życia. Jej odpowiedź brzmi: „Zobaczymy”. Nagłe ozdrowienie Bibi zadziwia cały świat medyczny. Dziewczynę pochłania jednak obsesja, że została oszczędzona po to, by ocalić także kogoś innego. Kogoś o nazwisku Ashley Bell… Ale ocalić przed czym? Przed kim? I kim jest Ashley Bell? Odnalezienie jej staje się dla Bibi obsesją. Wkracza na drogę pełną niebezpieczeństw, zarówno nadprzyrodzonych, jak i zupełnie namacalnych.

2. „Czerwona królowa” | audiobook

https://www.youtube.com/watch?v=8ig-9-x2vLk

Dystopijny świat, w którym miejsce w społeczeństwie wyznacza kolor krwi, i Mare Barrow, czerwonokrwista nastolatka u progu dorosłości odkrywająca w sobie nieprzeciętną siłę, spotykaną tylko u elity o krwi srebrnej…

Czyta Weronika Nockowska.

Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka.

Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […] – A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?

 

  1. Hans Christian Andersen „Baśnie”audiobook

 

https://www.youtube.com/watch?v=hg4G4rScASg