IV EDYCJA KONKURSU WIEDZY O TEMATYCE ADWENTOWO-BOŻONARODZENIOWEJ

12 grudnia 2018r. w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Edukacji w Starej Łubiance odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Tematyce Adwentowo-Bożonarodzeniowej – „Wigilie polskie 1918-2018”. W konkursie wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Wyrzyska, Szkoły Podstawowej nr. 5 w Wałczu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu oraz z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance (gospodarze). Konkurs był przeprowadzony w następujących kategoriach: 1. Kategoria kulturoznawcza: polska tradycja Bożonarodzeniowa z dowolnego regionu kraju. 2. Kategoria kulinarna: przygotowanie jak największej ilości pierogów na wieczerzę wigilijną. 3. Kategoria z zakresu wiedzy o Adwencie i Świętach Bożego Narodzenia Zwycięzcą IV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Tematyce Adwentowo-Bożonarodzeniowej została drużyna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu. II miejsce zajęły reprezentacje z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr. 5 w Wałczu. Drużynę z naszej szkoły tworzyli: Natalia Kowalik, Wiktoria Żdanowicz i Dominik Łucarz. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Katarzyna Romanowska, Katarzyna Jarząbkiewicz i Katarzyna Jasion. Wszystkim nagrodzonym i ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Galeria facebook