NOC BIBLIOTEK 9 CZERWIEC 2018 r.

BIBLIOTEKA GŁÓWNA, UL. STAROMIEJSKA 14

Zapraszamy w sobotę, 9 czerwca 2018 r. od 17.00 do Oddziału Dziecięcego, a od 20  do wypożyczalni na Noc Bibliotek

  • godz. 17.00, Oddział dla Dzieci

 TEATRZYK ZAJECHAŁ

Teatr Stacja Szamocin “Tancereczka i kominiarczyk” wg baśni Hansa Christiana Andersena
Scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska
Obsada: Luba Zarembińska

  • godz. 20.00, wypożyczalnia

WYCIECZKI OSOBISTE – SPEKTAKL IMPROWIZOWANY

Zapraszamy na bardzo osobistą podróż, pełną intelektualnych kuksańców, artystycznych docinków i żartobliwych przytyków. Współtwórcami spektaklu –  zaproszeni goście, którzy tej nocy odwiedzą Bibliotekę. Aktorzy zagrają bez scenariusza, bez rozpisanych ról, bez uprzednio przygotowanej fabuły. Na żywo, z głowy, na oczach widowni – do inspiracji gości. A to wszystko w towarzystwie :

  • Agnieszki Świderskiej, niespokojnego ducha, dziennikarki i poetki;
  • Piotra Chamczyka, pasjonata kolei i fotografii, autora reportaży, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych;
  • Katarzyny Włodkowskiej, uwielbianej przez młodzież nauczycielki, polonistki, wychowawczyni;
  • Macieja Usurskiego, kustosza Muzeum Stanisława Staszica, autora i współautora opracowań historycznych.

Nasi goście przygotują inspiracje, z którymi zmierzą się na scenie improwizatorzy związani z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji. Gdzie nas to wszystko zaprowadzi – sami nie wiemy…

Mateusz Płocha – aktor/lalkarz/improwizator, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, od kilku lat aktywny członek Teatru Improwizacji Improkracja. W 2014 roku szkolił się z improwizacji w Chicago min. w iO Chicago, Annoyance Theater oraz u Jimmiego Carrane’a . Prowadzi warsztaty z improwizacji. Współzałożyciel grupy impro 3-Way, z którą improwizuje w języku angielskim. Współpracuje z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.

Artur Jóskowiak – aktor improwizator, nauczyciel, trener improwizacji oraz biznesu, komik, konferansjer, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, współzałożyciel Teatru Improwizacji Improkracja, ośrodka szkoleniowego Akademia Improwizacji, grupy PAPTAK, SLAVIC PARTY 24/7 oraz wielu innych komediowych projektów wrocławskich. Improwizacji uczył się od trenerów m.in. z USA, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Izraela, Argentyny, Słowenii. Ze sceną związany od 2006 roku.

  • godz. 21.00

WYSTAWA KART POCZTOWYCH I FOTOGRAFII ZE ZBIORÓW MACIEJA USURSKIEGO,

kustosza Muzeum Stanisława Staszica, autora i współautora opracowań historycznych. Wystawa czynna w dniach 9-16 czerwca br. w godzinach pracy Biblioteki. Informacje zaczerpnięte ze strony Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile.

Red. Edyta Stanisławek