III EDYCJA KONKURSU ADWENTOWO – BOŻONARODZENIOWEGO

Święta Bożego Narodzenia za kilka dni, a my już 14 grudnia mogliśmy poczuć tę magiczną atmosferę najpiękniejszych ze Świąt. A to wszystko za sprawą III Edycji Konkursu Adwentowo – Bożonarodzeniowego, który odbył się w naszej Szkole.

Konkurs ma już kilkuletnią tradycję i każdego roku temat przewodni. Tym razem był nim Święty Mikołaj. Piękne mikołajowe motywy i świąteczne dekoracje oraz najpiękniejsze polskie kolędy wprowadziły nas w przyjemną atmosferę sportowej rywalizacji. Wzięło w niej udział pięć drużyn:

 • Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Piły z opiekunkami p. M.Bazelak i M. Osińską – Biała
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków z Wałcza z opiekunką p. A.Topyła
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im.Królowej Jadwigi z Piły z opiekunkami p. P.Burzyńską i D.Wróbel
 • Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. J. Korczaka z Wągrowca z opiekunką p. M.Sturma
 • Uczniowie Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance z opiekunem p. B. Janicką.

Pani Dyrektor Anna Kubiak przywitała Drużyny wraz z opiekunami, społeczność szkolną oraz zaproszonych gości: Panią Aleksandrę Błażejewską – prezesa Stowarzyszenia Sprawni Razem ; Pana Dariusza Chrobaka – wójta gminy Szydłowo oraz Pana Mirosława Pierko – Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Pile. Życzyła wszystkim wspaniałej zabawy, uświadamiając uczniom, że ich udział w konkursie i wysiłek, jaki włożą w poszczególne zadania sprawia, że już są wygranymi.

Jury konkursowe w składzie : pani Bożena Zioło – przewodnicząca, pani Marlena Sturma, pani Małgorzata Babska, oceniały zmagania 3-osobowych drużyn w następujących konkurencjach :

 • Praca plastyczna: szopka bożonarodzeniowa (zadanie długoterminowe, wykonane przez drużyny w szkołach macierzystych, a w czasie konkursu zaprezentowane jury i publiczności).
 • Konkurs wiedzy o Adwencie i Świętach Bożego Narodzenia – uczniowie losowali po 5 pytań na drużynę i kolejno na nie odpowiadali.
 • Pakowanie prezentów na czas – świetna zabawa i gorący doping publiczności.
 • Praca plastyczna – wizerunek Świętego Mikołaja.
 • Kategoria sportowa: Slalom Świętych Mikołajów ( w konkurencji wziął udział cały zespół w formie sztafety; zawodnicy biegli slalomem pomiędzy przeszkodami z bombką na łyżce stołowej).
 • Kategoria: Pomoc przy świątecznych wypiekach ( Każda drużyna otrzymała 2 białka jaj umieszczone w głębokim naczyniu oraz widelec. Zadaniem uczestników było ubicie sztywnej piany w ciągu 5 minut).

Wszystkie konkurencje wywołały mnóstwo śmiechu, radości i emocji. Przerwy między poszczególnymi zmaganiami swoimi występami uświetnili uczniowie naszej Szkoły – kolędy zaśpiewał zespół Łubianeczki,a świąteczny taniec wykonały Śnieżynki.

I wreszcie nadszedł moment ogłoszenia wyników! Piękne dyplomy oraz wspaniałe nagrody Uczestnikom i ich Opiekunom wręczały Pani Dyrektor Anna Kubiak oraz przewodnicząca jury Pani Bożena Zioło.

 • Wyróżnienia otrzymały
 • Szkoła Podstawowa nr 5 z Wałcza
 • Szkoła Podstawowa nr 11 z Piły

III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Piły

II miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Wągrowca

I miejsce – Wielkopolskie Samorządowe Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance

Na koniec życzenia świąteczno – noworoczne zebranym gościom, uczestnikom i całej społeczności szkolnej złożył nasz uczeń Jan Bocian.

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok! Wesołych Świąt!!!